Rejestracja: 601-775-123
Wrocław, Żernicka 215 mapka
Kontakt: skype rejestracja internetowa

Umowa o pracę, a wstępne badania lekarskie

Wstępne badania lekarskie przed podpisaniem umowy o pracę

Witam od 16.04.2007 dostałem umowę a pracę na 6 miesięcy, po 4 latach pracy na czarno szef dał mi

skierowanie na badania wstępne, a potem wysłał

mnie na badania okresowe [badania wstępne] i okazało się ze mam wątrobę chorą powiększoną, i lekarz oszacował, że nie jestem zdolny do pracy.

  • Mam w związku z tym pytanie, czy jak jestem nie zdolny do pracy, to czy umowa zostanie rozwiązana?

Czy umowa zostanie zawieszona do czasu poprawy mojej wątroby i wyleczenia ??

Od Medycyna pracy Wrocław


Personel Medycyny Pracy we Wrocławiu

Podziel się:

Daltonizm,a Administrator systemów/sieci komputerowych

Witam,
Na stronie www.kwalifikacje.praca.gov.pl można przeczytać o przeciwwskazaniach do wykonywania określonych zawodów.
Nie potrafię pojąć skąd przy administratorze systemów komputerowych i administratorze sieci komputerowych przeciwwskazaniem jest daltonizm.
W przypadku administratora systemów tłumaczą to montowaniem komputerów, wtykaniem różnokolorowych kabelków w odpowiednie miejsca. Przecież to nieprawda, komputery składane są z modularnych części (wtyczki, których nie sposób włożyć w inne miejsce) i nie istnieje kolorowe okablowanie które występuje luzem.
W przypadku administratora sieci komputerowych daltonizm jest przeciwwskazaniem, ponieważ administrator musi umieć odpowiednio przygotować kabel sieciowy. W tym przypadku mamy do czynienia z 4 kolorami!!! pomarańczowy, zielony, niebieski i brązowy. Do tego dochodzą tak zwane połówki (białe z paseczkiem w każdym z tych kolorów). Nie da się więc pomylić kolorów.
Pracuje w tym zawodzie od dawna, nie odróżniam różnych odcieni kolorów, jednak w pracy nie mam z tym żadnego problemu.
Mam więc pytanie do Pana:
Czy takie marginalne czynności jak opisane wyżej mogą dyskwalifikować mnie w zawodzie informatyka?? Czy okulista ma prawo wymagać rozpoznawania całego spektrum barw, skoro jest to niewykorzystywane w tym zawodzie??
Wiem , że nie mogę być grafikiem, elektronikiem, kierowcą zawodowym, czy instalatorem..ale co ma daltonizm do zawodów o które pytam.

badanie

Czy jeśli staram się o prace jako pracownik biurowy i mam problemy z kręgosłupem to lekarz pracy stwierdzi u mnie nie zdolność do pracy

@Nie sądzę, ale ostateczną decyzję podejmie po badaniu

Daltonizm i elektryka

Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy lekarz dopuści mnie do zawodu jako np elektromonter, automatyk, elektronik czy elektryk w utrzymaniu ruchu, kiedy u okulisty nie widzę dużej ilości tablic Ishihary, lecz wszystko inne jest w porządku (widzenie 3D, lampka wilczka itp.) W codziennym życiu nie sprawia mi moja wada trudności, widzę kolory(nawet jak jest kilkanaście kabelków).

To jest dla mnie bardzo ważna kwestia, nigdzie nie mogę się tego dowiedzieć, byłem już u 3 lekarzy;/ i wszędzie trzeba skierowanie. Dziwne, dopiero muszę się na poważnie do pracy przyjmować, żeby stwierdzić, ze nie mogę jej wykonywać?

  • Według mnie, raczej powinno to nie być przeciwwskazaniem do tych prac, ale ostatecznia decyzja należy do lekarza.

Badania wstępne do pracy

Dzień dobry,

mam taki problem(pytanie). Dostałem od przyszłego pracodawcy skierowanie na profilaktyczne badania lekarskie wstępne. Jednakże po zapytaniu pracodawcy do jakiego lekarza medycyny pracy mam się udać odpowiada, że do obojętnie jakiego(czyli rozumiem, że nie ma podpisanej umowy z żadnym ośrodkiem). Chciałem takie badanie wykonać w dowolnym ośrodku, jednakże dostałem odpowiedź, że pracodawca musi mnie skierować do ośrodka z którym ma podpisaną umowę. Moje pytanie brzmi czy mogę takie badanie
wykonać u Pana Doktora za opłatą na np. fakturę??

Pozdrawiam

Rejestracja na wstępne badania lekarskie?

Czy wykonuje Pan "wstępne badania lekarskie przed podjęciem pracy"?
Mam już u Pana kartę. Jeśli tak to chciałbym się zarejestrować.

--
Pozdrawiam
Marek
Odpowiedź

Tak, telefon do rejestracji 601 775 123,tam się wszystkiego pan dowie.

Badania wstępne do pracy a umowa o pracę

Wstępne badania lekarskie

  • Na pewno nie może Pan pracować nadanym stanowisku. Chociaż już jako Pracownik ma Pan prawa, oparte na przepisach Kodeksu pracy, ale szczegóły zależą też od zawartej umowy o pracę.

Nie bardzo pojmuję, jak została podpisana umowa przed wykonaniem wstępnych badań lekarskich, bez których nie można dopuścić do pracy na danym stanowisku pracy.

Mam za mało danych aby ocenić możliwość do powrotu pracy po leczeniu.

Tym nie mniej opisana sytuacja nie napawa optymizmem, zarówno w stosunku powrotu do pracy jak i zdrowia !!

 

  • Opisana sytuacja jest typowa dla wielu pracodawców, którzy zatrudniają na czarno, nie przejmując się faktem, że pracownik może być niezdolny do wykonywania pracy.
  • Rola wstępnych badań lekarskich na niektórych stanowiskach pracy nie może być przeceniona !!

hehe to teraz nasz pacjent z

hehe to teraz nasz pacjent z powiekszoną wątrobą bedzie miał nieźle:P

Tak się zastanawiam w jaki

Tak się zastanawiam w jaki sposób np sekretarce lub np informatykowi może utrudniać pracę powiększona wątroba ? Przecież osoba,która zadała pytanie pracowała na czarno 4 lata, więc gdyby nie mogła pracować to by nie pracowała ;). Więc o co tu chodzi ?

takie nasze żałosne prawo

takie nasze żałosne prawo pracy. Na czarno to wszyscy nadają się do pracy, a oficjalnie to lepiej żeby wykorkowali Ci co coś in dolega. A przecież na czarno jak pracował to składek nie płacić, a oficjalnie będzie płacił i chorować nie może? Przecież płaci. Czy Polska nie jest krajem absurdów?
Jak są ludzie tak chorzy, że tylko na czarno w pracy im nic nie dolega to dlaczego w domu cokolwiek robią?
Politykom, chyba wszystkim!!! dolega wątroba WIĘC TEŻ NIE POWINNI PRACOWAĆ:)

W państwowych firmach

W państwowych firmach przysługuje dzień wolny i badania są przeprowadzane przeważnie na serio, ale u prywaciarzy badania wstępne i okresowe to już tylko fikcja (zło konieczne). Jak ja przyjmowałem się do pracy w firmie prywatnej na szczęście nie musiałem robić badań wstępnych tylko przyjechał lekarz z medycyny pracy do firmy, zapytał mnie czy jestem zdrowy i bez badań wypisał, że jestem w pełni zdrowy (brak przeciwwskazań) standardowo na dwa lata. Prawda jest jednak taka, że od ponad dwóch lat szukałem pracy i ze względu na duże niedowidzenie oczu i inne schorzenia nie mogłem znaleźć pracy w państwowych firmach.

Obecnie jestem kierowcą, pracuję na wysokości, a jak są poważniejsze awarie to pracuję nawet na kopalni na dole i robię wszystko żeby nie stracić tej pracy, bo wtedy jako rodzina nie będziemy mieli środków do życia i na opłaty. Jak będzie trzeba to dam łapówkę lekarzowi żeby nadal mieć pracę. Kolega ma uprawnienia budowlane i nie mógł pracować w swoim zawodzie w państwowej firmie, ale też sobie to z lekarzem załatwił.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Więcej informacji na temat formatowania

Rejestracja internetowaTelefon do rejestracji
601 775 123Zapisy  do mojego "Prawko" Newslettera

Psychotesty,badania lekarskie i wiele innych!!

We respect your email privacy

Subscriber Counter


Lekarzpracy.pl to centrum wiadomości, gdzie medycyna pracy Wrocław przeplata się z przydatnymi, aktualnymi artykułami (2021) na temat zdrowia. Znajdują się u nas lekarze specjaliści: neurolog, laryngolog, okulista. Przeprowadź w naszym gabinecie badania okresowe - Wrocław, Żernicka 215.

Przychodnia Medycyny Pracy zaprasza:
54-510 Wrocław, Żernicka 215,
tel. 601 775 123, faks 71 349 38 69

Pracownia psychologii transportu Dariusz Kraśnicki:
54-514 Wrocław, Kmicica 3
tel. 693 775 123, 71 353 92 75

Strona stosuje cookies aby zbierać statystyki i wyświetlać reklamy. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.