Rejestracja: 601-775-123
Wrocław, Żernicka 215 mapka
Kontakt: skype rejestracja internetowa

Daltonizm a praca inżyniera drogowego

Daltonizm a praca inżyniera drogowego

Witam ! Pracuje jako inżynier drogowy. Jestem daltonistą, ostatnio się dowiedziałem że mogą być problemy z przedłużeniem badań. O dziwo nie było przeciwwskazań przy wyborze studiów ani jak zaczynałem pracę.

Czy w takim razie może wystąpić sytuacja, że nagle może mi zostać odebrane prawo wykonywania zawodu? Pytam gdyż chciałby zaczerpnąć niezależnej opinii. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.  Obecnie pracuje jako "Majster Drogowy" zajmuje się głownie organizacją pracy na budowie

, sprawdzaniu poprawności wykonywania owych robót. Z reguły moja wada w ogóle nie przeszkadza mi w wykonywaniu zawodu, czytanie projektów tez nie sprawia mi problemów poza wyjątkami ( gdy nie jestem pewien po prostu się upewniam).

 

Nie wiem czy Pan spotkał się z takim przypadkiem w swojej praktyce zawodowej bo gdzie ostatnio usłyszałem opinie że osoby z ową wadą nie powinny wykonywać zawodu co jest dla mnie dość dziwne bo jeśli już tak miało by być powinno być to eliminowane podczas wyboru studiów.

 Nie wyobrażam sobie teraz aby lekarz mógł zatrzymać rozwój kariery...Czy są jakieś przepisy ustalające jakich zawodów bądź czynności nie mogą wykonywać daltoniści. Dziękuje za szybką odpowiedź. Pozdrawiam

  • Moja odpowiedź- nie powinno być problemów

 Daltonizm a praca inżyniera drogowego

Podziel się:

Daltonizm a kurs spawania

Witam, chcialbym sie dowiedziec czy z daltonizmem moge uczeszczac na kurs spawania.Dodam ze nie rozpoznaje tylko niektorych tablic Ishihary.

Jestem daltonista czy

Witam jestem daltonista czy moge studiowac budownictwo?

@Raczej tak

Daltonizm i cukrzyca typu 1 a praca lekarza

Witam. chciałbym się wybrać na studia medyczne, lecz nie wiem, czy moje problemy zdrowotne nie są przeszkodą z uwagi na negatywną opinię lekarza medycyny pracy. Zaznaczam iż nie rozróżniam barw( łagodny daltonizm)oraz moja cukrzyca jest w pełni ustabilizowana. Dodam iż sama lekarz diabetolog poleca mi studia lekarskie;)

Zdaję sobie sprawę,iż niektórych specjalności z pewnością nie mogę wykonywać.Czy mam możliwość pozytywnego przejścia testów medycznych?Dziękuję za szybką odpowiedź. Pozdrawiam

  • Daltonizm na pewno nie jest problemem, a pozytywna opinia od diabetologa na pewno będzie jakimś ułatwieniem w przejściu badań do tej szkoły wyższej.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Więcej informacji na temat formatowania

Rejestracja internetowaTelefon do rejestracji
601 775 123Zapisy  do mojego "Prawko" Newslettera

Psychotesty,badania lekarskie i wiele innych!!

We respect your email privacy

Subscriber Counter


Lekarzpracy.pl to centrum wiadomości, gdzie medycyna pracy Wrocław przeplata się z przydatnymi, aktualnymi artykułami (2023) na temat zdrowia. Znajdują się u nas lekarze specjaliści: neurolog, laryngolog, okulista. Przeprowadź w naszym gabinecie badania okresowe - Wrocław, Żernicka 215.

Przychodnia Medycyny Pracy zaprasza:
54-510 Wrocław, Żernicka 215,
tel. 601 775 123, faks 71 349 38 69

Pracownia psychologii transportu Dariusz Kraśnicki:
54-514 Wrocław, Kmicica 3
tel. 693 775 123, 71 353 92 75

Strona stosuje cookies aby zbierać statystyki i wyświetlać reklamy. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.